Jelenlegi hely

A Laczkó Dezső Múzeum pályázatot hirdet a Magyar Fotográfia Napja alkalmából

A Laczkó Dezső Múzeum idén első ízben csatlakozik e nap megünnepléséhez egy olyan pályázat meghirdetésével, amely ezúttal a múzeum több mint száz éve gyarapodó fotótörténeti emlékeire és a fénykép dokumentáló szerepére hívja fel a figyelmet.

1840-ben augusztus 29-én Vállas Antal a Magyar Tudós Társaság ülésén bemutatta, miként lehet képet alkotni a fénysugarak segítségével fényérzékeny nyersanyagon. Ez volt az első feljegyzett alkalom, hogy Magyarországon fényképfelvételt készítettek. Augusztus 29. a Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetsége kezdeményezésére a Magyar Fotográfia Napja.

A Laczkó Dezső Múzeum idén első ízben csatlakozik e nap megünnepléséhez egy olyan pályázat meghirdetésével, amely ezúttal a múzeum több mint száz éve gyarapodó fotótörténeti emlékeire és a fénykép dokumentáló szerepére hívja fel a figyelmet.

Mivel lehet pályázni?

Készítettünk egy fotóválogatást a múzeum archivális fotógyűjteményéből, amely az alábbi linken: http://ldm.hu/hu/hirek/palyazati-felhivas érhető el. A képek meghatározását szándékosan nem tüntettük fel.

Ezekhez a képekhez várunk:

- meghatározásokat, képleírásokat, rövid történeteket azoktól, akik rájöttek, hogy mit ábrázolnak a fotók, vagy kedvet éreznek ahhoz, hogy kinyomozzák azt

vagy

- a fotók által ihletett kitalált történeteket, műveket olyanoktól, akiket a képek hangulata fogott meg, és szívesen szabadjára engedik fantáziájukat

A pályázatra minimum egy fotóhoz kapcsolódó írásművet várunk. Kérjük, a pályaműben jelezzék, melyik fotóhoz kapcsolódik a történet.

A pályamű lehet bármilyen műfajú, terjedelmét tekintve egysoros vagy akár több oldalas írás.

A pályaműveket elektronikus formában (Microsoft Word fájlformátumban) várjuk a kakonyianna@ldm.hu e-mail címre 2015. szeptember 30-ig.

Eredményhirdetés: 2015. október 15.

A pályázat nyertesei értékes jutalomban részesülnek.

 

Forrás: www.balaton.vehir.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Egyre többen keresnek kapaszkodót a hétköznapi stressz, a bizonytalanság, a szülői kihívások vagy akár a belső feszültségek feldolgozásához – legyen az egy jó könyv, egy segítő társasjáték, ilyenkor jól jön egy megbízható forrás, ahol valódi szakértelemmel válogatták össze az ajánlatokat. Mostantól ilyen hely a Mindwell Pszichológiai Webshop is.
Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére