Jelenlegi hely

Balatonfüred: Versenyben a legvirágosabb város címért

A város idén is benevezett a Virágos Magyarországért környezetszépítő versenyre. Füred, öt évvel ezelőtt egyszer már nyert a versenyben, azóta azonban tovább fejlődtek a város parkjai.

Balatonfüred öt évvel ezelőtt egyszer már elnyerte a legvirágosabb magyar város címet, majd a nemzetközi Európai Virágos Városok és Falvak Versenyén is aranyérmet nyert.

A városban azóta is kiemelt figyelemmel gondozzák a parkokat és köztereket, időközben teljesen megújult az Arácsi út, és látványos fejlesztés történt a Tagore sétányon. A város virágosításáért felelős Probio Zrt. kertészeti vezetőjét Pádár Tibort tavaly az év főkertészévé választották.

A verseny bírálóbizottsága július 10-én, pénteken érkezik Füredre.

A Virágos Magyarországért mozgalom 1994-ben indult, és gyorsan országszerte ismertté vált. Célja a hazai kertkultúra felkarolása, támogatása, bemutatása, népszerűsítése. A mozgalom részeként évente mintegy 300 település nevez be a hazai megmérettetésre, amelynek során megválasztják az öt legvirágosabb várost, falut és Budapesti kerületet. A legjobbak indulhatnak az Európai versenyen, ahol eddig a magyarországi települések 8 arany-, 22 ezüst- és 10 bronzérmet szereztek, további 10 települést pedig Európa-díjjal jutalmaztak.

A pénteki bírálatot, csütörtökön virágbemutató előzi meg, 10 órától a Balaton Szabadidő Központban szakmai tanácskozást tartanak majd a témában, utána a Gyógy tér és a Tagore sétány virágágyait lehet majd szervezetten megtekinteni.

 

Forrás: www.balaton.vehir.hu

 

 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ha a diagnózis: PCOS

Ha a diagnózis: PCOS

PCOS. Sokan megrémülnek ettől a pár betűtől, amikor elhangzik a diagnózis. Ez egy komplex anyagcsere-zavar, ami a ma Magyarországon minden tizedik nőt érint. A policisztás ovárium szindróma azonban nem jelent feltétlenül meddőséget!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére