Jelenlegi hely

Múzeumok Őszi Fesztiválja - Utcatárlat Veszprémben, múzeumi rejtélyek Balatonfüreden

A múzeum eddig rejtve őrzött alkotásait lehet megnézni Veszprém főutcáján, a rejtélyek nyomába eredve játékos foglalkozáson vehetnek részt az érdeklődők Balatonfüreden a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében - tájékoztatták a programsorozat szervezői kedden az MTI-t. 

veszprémi Laczkó Dezső Múzeum igazgatója elmondta, hogy a város forgalmas főutcáján jelennek meg az utcatárlat kisplasztikái, köztük Amerigo Tot, Raffay Béla és Halmos Ferenc alkotásai, miközben a múzeum munkatársai foglalkozással várják az érdeklődőket október 8-án. Hozzátette: a szovjet diktatúra hatását és mindennapjait bemutató kiállítás nyílik a múzeumban jövő pénteken Kérdések? és Válaszok! címmel az 1956-os Pesti Srác Alapítvány gondozásában lévő plakátokból. A múzeum tanulmányi raktárában ingyenes tárlatvezetés lesz - közölte S. Perémi Ágota, hozzátéve, hogy portrék, csatajelenetek, Nagy Sándor szecessziós hangulatú pasztellképei mellett kortárs Veszprém megyei alkotók munkái is láthatók majd október 18-án. 

 

Az őszi szünetben háromnapos táborba várják a gyermekeket, akik tárlatvezetés és játékos foglalkozások keretében ismerkedhetnek a képzőművészettel - fűzte hozzá.

A gasztronómia éve programsorozathoz kapcsolódva a Laczkó Dezső Múzeum egy korokon és társadalmi osztályokon átívelő időszaki kiállítást nyit november 3-án. Az egyik teremben az ételkészítés alapanyagai láthatók majd a tartósítási módszerektől kezdve a klasszikus feldolgozás területéig, a másik teremben az étkezési szokások, az asztali kultúra világába csöppen a látogató - fogalmazott S. Perémi Ágota. November közepén a veszprémi intézmény a pécsi Janus Pannonius Múzeum Victor Vasarely Múzeumának anyagából rendez tárlatot, a kiállításon az op-art művésznek csaknem 50 alkotása lesz látható - mondta S. Perémi Ágota.
    

Balatonfüred is csatlakozik a múzeumok őszi fesztiválja programsorozathoz - tájékoztatott a Balatonfüred Kulturális Nonprofit Kft. ügyvezetője. Kositzky Anett elmondta, hogy a látogatók színes pöttyökkel rajzolhatják újra Rippl-Rónai József Piknik a Római Villa kertjében című művének felnagyított másolatát október 12. és 16. között a Vaszary Galéria kertjében. Az érdeklődőket izgalmas feladványok is várják: például egy elcsent gyöngysor nyomába eredhetnek a látogatók, akik képről-képre haladva, egy számzáras bőröndig eljutva fejthetik meg a titkot október utolsó szombatján - közölte az ügyvezető. Ugyanezen a napon szerepjátékkal és logikai feladványokkal leplezhetnek le a látogatók egy elképzelt bűntényt, a részvételhez előzetes regisztráció szükséges - fűzte hozzá.

A kiállítótérben és a környezetében lévő művészeti alkotások, képek, festmények, berendezési tárgyak stílusához illeszkedő, 19. és 20. századi történetek, életképek elevenednek meg a Vaszary Galériában, valamint a reformkorhoz kapcsolódó ügyességi és szellemi feladatokat kapnak a vállalkozó kedvűek Az arany ember című mű alapján a Jókai Mór Emlékházban ugyancsak október utolsó szombatján - közölte Kositzky Anett.

Forrás: MTI

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ha a diagnózis: PCOS

Ha a diagnózis: PCOS

PCOS. Sokan megrémülnek ettől a pár betűtől, amikor elhangzik a diagnózis. Ez egy komplex anyagcsere-zavar, ami a ma Magyarországon minden tizedik nőt érint. A policisztás ovárium szindróma azonban nem jelent feltétlenül meddőséget!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére