Jelenlegi hely

Veszprémi Bóbita Körzeti Óvoda Hársfa tagóvoda - Veszprém

Cím: 8200 Veszprém, Jutasi u. 9.
Tel: (88) 325-356; (20) 536-3572
E-mail: harsfa.ovoda@chello.hu

Tagóvoda vezető: Lakatos Antalné

Körzeti óvodavezető: Sándor Edit

Web: www.bobitakorzetiovoda.hu

A Veszprémi Bóbita Körzeti Óvoda Hársfa Tagóvodája a városközpontban fekvő autóbusz pályaudvar közelében található. Ennek következménye, hogy viszonylag magas a város vonzáskörzetéből bejáró gyermekek száma, akiknek szülei a városban találtak munkát. Környezetét kisebb tömbházas és kertvárosi terület jellemzi.  A két különálló épületet és udvart zöld növényzet veszi körül, köztük található a több mint 100 éves nagy hársfa, amely egyben a tagóvoda névadója is. Óvodánk tornaszobával, só – szobával és egyéni terápiákra (logopédia, fejlesztőpedagógiai, gyógypedagógiai ellátás) lehetőséget nyújtó helységekkel rendelkezik. Az intézmény épületei és tárgyi környezete a gyermekek biztonságát, kényelmét, egészségük megőrzését szolgálják, lehetővé téve fokozott mozgásigényük kielégítését. Felszereltsége megfelelő – törekszünk az állandó bővítésre, fejlesztésre – és a lehetőségekhez mérten igyekszünk az épületek külső és belső tereit a gyermekek számára még otthonosabbá, biztonságosabbá, kényelmesebbé és esztétikusabbá tenni. Az épületekhez hatalmas, fákkal, bokrokkal árnyékolt – mely a zajvédelem szempontjából sem elhanyagolható –, az uniós előírásoknak megfelelő eszközökkel felszerelt udvar tartozik. Az eszközök karbantartása, állagmegóvása a VKSZ Zrt. munkatársainak közreműködésével történik.

Az óvodai gyermekétkeztetést a Cserhát Kft. biztosítja vásárolt élelmezés formájában. Az ételek tárolására és tálalására jól felszerelt melegítőkonyha áll rendelkezésre. A táplálékallergiás gyerekekről a Bakony Gaszt Zrt.-től vásárolt készétellel tudunk gondoskodni. Az étrenddel, valamint az ételek minőségének megfelelésével minőségbiztosítás keretében foglalkozunk.

Az épületek külső és belső tereinek felszereltségét a fenntartó segítsége mellett alapítványunk, támogatóink valamint pályázati források igénybevételével is igyekszünk fejleszteni. Mindezt a dolgozók, a szülők, támogatók, kreativitása, közös munkája egészíti ki.

Az első épületben négy, a mögötte levő épületben két csoport működik. Hat homogén életkorú csoportban az engedélyezett maximális gyermeklétszám 130 fő. A csoportokba való szervezés a beíratott gyermekek létszáma, életkora és lehetőségeinkhez mérten a szülők kérésének figyelembevételével történik.

Óvodánkkal kapcsolatban részletesebb felvilágosítással az intézményi nyílt napokon, az óvodai beíratás alkalmával vagy egyéb, személyes találkozás során szívesen állunk rendelkezésükre.

 

Hozzászólások

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére