Jelenlegi hely

Anyai szívvel - A mi csoda babánk

A mi születéstörténetünk 2016

Történetünk ott kezdődik, hogy 5 év ismertség után úgy döntöttünk a férjemmel – kisbabát szeretnénk.  Egy év elteltével nem sikerült teherbe esnem, a második év kezdetén elmentünk kivizsgálásokra, ahol kiderült, mindenki egészséges, semmi nem áll a baba érkezésének útjában. Eljött a harmadik, majd a negyedik év… baba még mindig sehol. Közben folyamatosan jártam nőgyógyászhoz, különböző gyógyteákat ittam a javaslatára, majd elkezdünk a gyógyszeres rásegítést…eredménytelenül. Természetesen ehhez hozzájárult a munkahelyi stressz, a sok eredménytelenség miatti csalódottság, elkeseredettség (ha már terhes nőt láttam az utcán vagy interneten, egyből sírva fakadtam).

Elhatároztuk pár hónap szünetet tartunk, majd inszeminációval folytatjuk, most már nagyon fejlett az orvostudomány – olyan nincs, hogy két egészséges felnőttnek ne szülessen gyermeke.

Aztán egy váratlan csoda folytán két hónappal később pozitív lett a terhességi teszt.  Innentől kezdve a kis csöppség bearanyozta minden napunkat. Mondanom sem kell, hogy Apuka még a széltől is óvott. Az egész várandósság örömteli volt számomra, a rosszullétek elkerültek.  Életem egyik legszebb időszaka volt. Imádtam minden percét, ahogy nőtt a pocakom, amikor elkezdett mocorogni, rugdosni, Apa hangjára szó szerint hullámzott a hasam, ahogy a picúr válaszolt neki.

2014. július 9-re voltam kiírva szülni. Június 20-a körül összepakoltam a kórházi csomagomat, 21-én éjjel megágyaztam a kiságyban, majd lefeküdtem aludni. Reggel arra ébredtem, hogy itt valami kezdődik….el is kezdődött, mehettünk a kórházba. 8 óra vajúdás után június 22-én délután megszületett az mi gyönyörű kisfiúnk. Igaz kicsit korábban érkezett, hófehér volt a kis bőre a magzatmáz miatt, mert még nem ázott le róla, de akkor is a legszebb kisbaba volt, akit valaha láttam. Egészséges, életerős picurka 2850 gr súllyal.

Most 23 hónapos vidám, kiegyensúlyozott kis örökmozgó :)  És ami számunkra is meglepetés volt, 2015. decemberében kiderült, hogy újra babát várok. Augusztusra várjuk a kistesót. Azt hiszem, ennél nagyobb boldogság nem is kell az ember életében. A gyerekek bearanyazzák a napjainkat!

HBK története

Szülés helyszíne: Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház  Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére