Jelenlegi hely

Napló egy három gyermekes család életéről a koronavírus idején 10.

Most itt vagyok 3 gyerekkel, házimunkával, kerttel, mindennapi főzéssel, extra takarítással, tanítással, lélekápolással, kreatívkodással. És nem értem, eddig mivel töltöttem el az időm....

2020. április 1.

Gyereknyafog, jajmégötperc, nincsmárötperc, muszájkelni, deszeretem, kakaókell, öltözzünkfel, mileszenni, csinálommár, nekemmàskell, jajmégezis, kutyaholvan, sétálnikell, terítsgyorsan.
Elpakolokmegágyazok, szellőztetekkiabálok.
Tanulnikell, veddmárelő, mitnemértesz, csináldgyorsan. Ügyesvoltál, jahogyvanmég, eztisolddmeg, mostmárelég.
Ebédfőzésleckemellett, pucolásazöldségeknek.
Kikellmenni, jóidővan, nincsenkedvem, nembajszívem.
Jajhidegvan, dejóittkinn, ebédmilesz, nemmindegymég.
Siessebéd, nemszeretem, jajdefinnyás ez a gyerek.
Kicsialszik, anyapihen: tásasozás, sakkozás, kreatív játék.

Márisfelkelt, uzsannakell, jajdefinom, muszájennem?
Játszunkegyütt, nemakarok, nemisszeretsz, nemmaradok.
Elegemvan, vacsimilesz, csendlegyenmár, rendsoselesz.
Házimunka, jajugyanmàr, soseleszkész, holnapmegvár.
Vacsorakész, eztszeretem, reggelimilesz, megkellennem?

Fürdésgyorsan, habotbele, pakoljunkel, mindenrendben.
Jóejtpuszi, estimese, és ez még csak szerda este

 

2020. április 2.

Sokszor eszembe jut, hogy milyen relatív fogalom is az idő, milyen relatív is 24 óra.
Mikor megszületett az első gyerekünk és egész nap otthon voltam vele, úgy éreztem minden pillanatomat kitölti a baba és a háztartás. Bérházban laktunk, 2 szobában. Úgy éreztem, nem lennék képes többet magamra vállalni. Minden percem be volt táblázva.

Megszületett a második gyerkőc. Elköltöztünk. Volt két gyerek, bérház helyett egy kertesház, ami sokkal több munkával járt. Úgy éreztem, ki se látok a feladatokból.
Visszatekintettem és nem értettem, eddig mivel töltöttem el az időmet.
Dolgoztam a gyerekek mellett. Munka, gyerekek, háztartás, kert. Csak kapkodtam a fejem.
Mikor megszületett a legkisebb újra átrendeződtek a dolgok. Munka - pici mellett - nem volt. De volt 3 gyerek, háztartás, kert, önkéntes munka. És egy hatalmas kérdőjel: mi a fenét csináltam én, mikor csak 1 gyerekem volt??

Néhány héttel ezelőtt vártam a hétfőket, hogy a hétvégén felgyűlt házimunkát elvégezzem. Örültem, hogy nem kell mindennap főzni, mert a nagyik néha becsöngetettek egy-egy finom falattal. Hétvégén barátokkal találkoztunk, kikapcsolódtam, nem “dolgoztam”.
Hétköznap alig hittem, hogy elvégezzem a feladataimat és sokszor nem sikerült, úgy és akkorra, ahogy és amikorra terveztem.
Most itt vagyok 3 gyerekkel, házimunkával, kerttel, mindennapi főzéssel, extra takarítással, tanítással, lélekápolással, kreatívkodással.
És nem értem, eddig mivel töltöttem el az időm....
És nagyon sokan vannak, akik ezt a listát még tovább tudnák folytatni, bővíteni.
Le a kalappal előttük!
Minden anya előtt, aki minden egyes alkalommal, minden egyes nap tovább feszíti saját határait és teszi a dolgát a családjáért, a gyermekeiért.
Mert egy nap mégiscsak 24 órából áll....

A következő hetekben (hónapokban?) igyekszem a saját tapasztalataimat, ötleteimet megosztani veletek, hogy mi hogyan éljük meg a be/elzártságot három gyerekkel.

Segítsünk egymásnak!

Szerző:  Pál Veronika
- Miskolcimami -

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

A böjt fogalma sokakban éles megvonást, szigorú szabályokat és külső elvárásokat idéz fel. Régi idők öröksége, amikor a test „fegyelmezése” még erénynek számított. A női test azonban sosem ebben a logikában működött. A női test nem sík, nem egyenletes, nem egyféleképpen reagáló rendszer. Hullámzó, áramló, ciklikus. Változik, finomodik, jelez, kér. Éppen ezért a böjt — ha valóban jót akarunk vele — nem válhat uniformizált szabályrendszerré. Csak akkor működik, ha figyelembe veszi a ciklusunkat, mert a női test más-más szakaszokban mást kíván, másképp terhelhető, másképp reagál a megvonásokra.
Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére