Jelenlegi hely

Kinyitottak a strandok Balatonfüreden

Kinyitott a város két strandja. Az Esterházyra és a Kisfaludyra is a tavalyi árakon lehet belépni, utóbbin maradt a füredi lakosoknak szóló 500 forintos, kedvezményes, éves bérlet.

Mindkét strandon feltöltötték a lidók talaját, mintegy kétszáz tonna homokot használtak fel erre, és kicserélték a játszóterek homokját is. Az Esterházy strand Tagore sétányra néző üzletei egységes teraszt kaptak, itt megoldották az évtizedek óta problémát okozó csapadékvíz elvezetést is. A helyiek körében igen népszerű Kisfaludy strandon parkosítás, füvesítés történt és külön gondot fordítottak a parkolás biztosítására.

- Az aszfaltos burkolatú parkoló mintegy 450 autónak biztosít helyet, ez a főszezonban nem elég, ezért igyekeztünk minél több területet bevonni a parkolásba. Erre az évre kibéreltük azt a területet, ahol a vendégcirkusz szokott letelepedni, ez az ingatlan egész évben nyitva lesz az autóval érkezők előtt, itt 400-500 parkolóhely van, további területek bevonásával összességében mintegy 1500 ingyenes parkolóhely áll rendelkezésére a strandra látogató fürdőzőknek - válaszolta a balatonfured.hu kérdésére Ágoston Ferenc, a strandok üzemeltetési vezetője.
 
Június 20-ig a tavalyi árakon lehet látogatni a strandokat, a Kisfaludyn megmarad a füredi lakosok számára kedvezményes 500 forintos bérlet. Várhatóan a főszezonban sem emelkednek majd a belépők árai. Az Esterházyn 980 forint egy felnőtt és 590 forint a gyermek jegy, a Kisfaludyn ugyanez 680-, illetve 430 forintba kerül. A vízszint illetve a víz minősége ezúttal is kitűnő.
 
Az eddig megszokott szolgáltatások mindkét strandon üzemelnek majd, így egyebek mellett élményfürdő, gyerek élménymedence, vízi sportfelszerelések, ingyen vízicsúszda, minigolf pálya, strandkönyvtár valamint ingyenes Wifi várja a látogatókat.
 
2000-óta a fenntartó Probio Zrt. több száz millió forintot költött a két strandra, a fejlesztések elsősorban azt szolgálták, hogy a városi strandok továbbra is lépéselőnyben legyenek a térség fürdőihez képest. Két éve kikotorták és homokkal feltöltötték a strandok elhínarasodott és iszaposodott medrét, amire az elmúlt 15 évben nem volt példa, így igazán komfortosan lehet fürdőzni mindkét strandon.

Forrás: www.balaton.vehir.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére