Jelenlegi hely

Jövő pénteken kezdődik a veszprémi összművészeti fesztivál

Jövő péntektől vasárnapig tart a veszprémi Kabóciádé, az összművészeti fesztiválon a betyárok életével ismerkedhetnek és Palya Bea koncertjét is meghallgathatják a gyerekek.

Székely Andrea - a Kabóca Bábszínház igazgatója - elmondta, hogy az irodalom, a színház, a zene és a bábművészet is ...helyet kap a fesztiválon, valamint az elmúlt esztendő legjobb gyermekkönyv illusztrációiból nyíló kiállítást is meg lehet nézni.
Hozzátette: szombaton Varró Dániel tart író-olvasó találkozót, vasárnap pedig a Zöld Marci, a körhintás betyár című előadást láthatja a közönség Rumi László rendezésében.
Székely Andrea arról is beszélt, hogy a fesztivál két helyszíne, a belváros és a Veszprém-völgy között kisvonat szállítja ingyenesen a látogatókat, a mesesátorban színészek olvasnak majd fel a gyermekeknek, akik kézbe vehetik a fesztiválon bemutatott betyártörténet kellékeit is, és próbálkozhatnak a betyárokról szóló történet írásával is.
Sipos Tekla, a bábszínház művészeti titkára elmondta, hogy óriásbábok felvonulásával indul majd a fesztivál péntek délután, szombaton pedig az ünnepi könyvhét programjához csatlakozva fellép a Kompánia Társulat, akik Lackfi János verseit adják elő, Paradicsomleves betűtésztával, címmel.
Szombaton délután a Nagyváradi Szigligeti Színház bábtársulata, A helység kalapácsa című bábjátékot mutatja be, valamint színpadra lépnek a Kormos képpel mutogat című előadással is – fejtette ki a művészeti titkár.
A fesztivál második napján veszprémi és diószegi iskolák bábcsoportja is közönség elé lép, este Palya Bea koncertezik és Danny Bain interaktív mesejátékában, éjszakai kalandtúrán és a Kompánia Társulat koncertjén is részt vehetnek az érdeklődők – fűzte hozzá.
Vasárnap a Kabóca Bábszínház Kutya-macska barátság című előadását követően iskolások bábcsoportjainak produkcióját láthatják, valamint a Kereplő Színház mutatja be Csizmás kandúr című darabját majd a Zenekar a gomba alatt című zenés mesét, veszprémi művészek, Módri Györgyi és Máté P. Gábor tolmácsolásában láthatja a közönség, a győri Vaskakas Bábszínház pedig az Ilók és Mihók című produkcióval érkezik – foglalta össze a Kabóca Bábszínház művészeti titkára.
Eső esetén a belvárosban nem, csak a Veszprém-völgyben zajlik majd a fesztivál – fűzte hozzá.

 

Részletes program:


Június 12. péntek
16:00 Kabóciádé Felvonulás
Kossuth utca

Június 13. szombat
Szent Imre tér
10:00-12:30 Ünnepi Könyvhét Veszprém 2015 programja
10:30 Paradicsomleveles betűtésztával – koncert, Lackfi János versei - Kompánia Társulat
12:00 Író-olvasó találkozó Varró Dániellel

Június 13-án, szombaton 12 és 15 óra között a Belváros és a Veszprémvölgy között kisvonat szállítja a nézőket, ingyenesen!
Kolostorok és Kertek rendezvénytér
15:00 Fesztiválnyitó ceremónia
A helység kalapácsa – bábjáték – Nagyváradi Szigligeti Színház bábtársulata
16:00 Gyerekcsoportok bemutatkozása
Csiribiri-varázslat – Bábjáték – Dózsa György Általános Iskola, Veszprém
A becsületes tolvaj Marci – Bábjáték – Diócska bábcsoport, Diószeg
16:30 „Az a szép!” kiállítás gyerekkönyv-illusztrációkból
- kiállítás megnyitó a templomban
17:00 Kormos képpel mutogat – bábjáték - Nagyváradi Szigligeti Színház bábtársulata
18:00 Altatok – családi gyermekkoncert kicsiknek és nagyoknak - Palya Bea
19:00 The Gingerbread Man – zenés interaktív mese angol és magyar nyelven - Danny Bain
19:30 Készülődés az éjszakai kalandtúrára: mécses-készítés
20:30 Éjszakai kalandtúra
Indulás a Jezsuita templomtól
21:30 Paradicsomleves betűtésztával – koncert a Fricskában - Kompánia Társulat

Június 14. vasárnap
Kolostorok és Kertek rendezvénytér
10:00 Kutya-macska barátság – bábelőadás - Kabóca Bábszínház
11:00 Gyerekcsoportok bemutatkozása
Tapsi és Füles kalandos útja - Kastélykert óvoda, Lovászpatona
Úton-útfélen – Csillag úti óvoda, Veszprém
Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack – Cholnoky úti óvoda, Veszprém
11:30 Csizmás kandúr – bábelőadás - Kereplő Színház
13:00 Piknik a királyi párral
Kérünk mindenkit, hogy hozzon magával elemózsiát, ám a desszertről Boróka királyné gondoskodik!
14:00 Zenekar a gomba alatt – interaktív zenés mese- Módri Györgyi és Máté P. Gábor
15:00 A fán lakó gyermekek – zenés interaktív mese afrikai ritmusokra - Danny Bain
16:00 Ilók és Mihók – bábjáték - Vaskakas Bábszínház
17:00 Zöld Marci, a körhintás betyár – betyártörténet gólyalábon - Kabóca Bábszínház

Egyéb programok
Kolostorok és Kertek rendezvénytér
Vásárosok a Kabóciádén (szombat 12:00-20:00 és vasárnap 10:00-18:00)
Gyerkőc Hagyományőrző Játszóház (örök) gyerekeknek (szombat 12:00-18:00)
Kézműves foglalkozás, makettkészítés (szombat 12:00-20:00 és vasárnap 10:00-18:00)
Kabóca Házikó játékai (szombat 12:00-20:00 és vasárnap 10:00-18:00)
Interaktív szabadtéri játékok (szombat 12:00-20:00 és vasárnap 10:00-18:00)
„Az a szép!” kiállítás gyerekkönyv-illusztrációkból (szombat 16:30-18:00 és vasárnap 10:00-18:00)
Képregényírás, -rajzolás (szombat 16:30-19:00 és vasárnap 10:00-13:00)
Pom-Bär Kemping Kaland – játékpálya (vasárnap 10:00-18:80)
Afrikai jelmez készítés Máray Mariannal (vasárnap 14:00-17:00)

Esőhelyszín: Kolostorok és Kertek rendezvénytér, Jezsuita templom
 

Forrás: MTI, Kabóca Bábszínház

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére