Jelenlegi hely

Augusztus 20-án ingyenes a múzeumlátogatás!

Tudtad, hogy a "piros betűs" nemzeti ünnepeken ingyenes a belépés a múzeumokba? Összefoglaltuk, hogy kinek, mikor jár kedvezményes vagy ingyenes belépő!

A Kormány 194/2000-es számú kormányrendeletének 2011. évi módosítása alapján díjtalanul látogathatja a muzeális intézmények állandó és időszaki kiállításait többek között:

  • 6. életévét be nem töltött kiskorú,
  • fogyatékos személy és kísérője (1 fő),
  • közoktatásban dolgozó pedagógus,
  • 70. életévét betöltött személy.

 

Díjtalanul látogathatja a muzeális intézmények állandó kiállításait minden hónap egyik hétvégéjének a muzeális intézmény által meghatározott napján, aki:

  • a 26. életévét még nem töltötte be,
  • 18 év alatti személyt kísér, és annak a Polgári Törvénykönyv (a továbbiakban: Ptk.) szerinti közeli hozzátartozója (legfeljebb 2 fő).

Ptk. szerinti közeli hozzátartozó: a házastárs, az egyeneságbeli rokon - szülő, nagyszülő, dédszülő, illetve a gyermek, unoka, dédunoka -, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér.

 

A muzeális intézmények állandó és időszaki kiállításait 50%-os kedvezményes belépődíj fizetésével látogathatja az EGT-állampolgár:

  • a 6. életévének betöltésétől 26. életévének betöltéséig,
  • 62 év felett,
  • amennyiben legalább két, 18 év alatti személyt kísér, és azok Ptk. szerinti közeli hozzátartozója (legfeljebb 2 fő).

 

Az Alaptörvény J) cikk (1) bekezdésében meghatározott nemzeti ünnepeken, állampolgárságra való tekintet nélkül a muzeális intézmények kiállításai díjtalanul látogathatók, azaz március 15-én, augusztus 20-án és október 23-án.

Az egyes múzeumok ezen felül további kedvezményeket nyújthatnak: a legtöbb helyen van családi jegy, nagycsaládos kedvezmény NOE tagoknak, helyi lakosoknak. Indulás előtt érdemes megnézni a múzeum, kiállítóhely honlapját, esetleg telefonon érdeklődni a kedvezményes lehetőségekről. Egyre több intézmény esetében van már lehetőség online vagy telefonos jegyfoglalásra: ezzel akár hosszú sorban állást is megelőzhetünk!

 

Figyelem! A fent leírt kedvezmények valamennyi olyan múzeumra, közérdekű muzeális gyűjteményre és kiállítóhelyre vonatkoznak, amelyek a kultúráért felelős miniszter által kiadott működési engedéllyel rendelkeznek. A pontos feltételekről érdeklődj az adott intézmény jegypénztárában!

 

Szerző: Sz. Szabina - Zalaimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.
A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin közkedvelt szabadtéri eszköz Azonban azt szem előtt kell tartani, hogy nem játék, hanem akrobatikus sportszer. A nem megfelelő használata sok balesetet okozhat.
A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

Akár a gyermeki játszótéri barátságokról, akár a felnőttek közötti évtizedes kapcsolatokról van szó, a barátság az egyik legfontosabb kapocs az életünkben. Ezek az idézetek segítenek szavakba önteni azt, amit érzünk – és amit talán nem is tudtunk eddig kimondani.
Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Július 30. az a nap, amikor a barátságokat ünnepeljük. Az ENSZ által is elismert Barátság világnapja nemcsak arról szól, hogy felhívjuk egy régi barátunkat vagy megköszönjük a társaságot valakinek, aki fontos számunkra, hanem arról is, hogy a család legkisebb tagjai is megtanulják, milyen értékes a barátság.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére