Jelenlegi hely

Megnyílt a 25. Jókai napok rendezvénysorozata Balatonfüreden

Megnyílt a 25. Jókai napok programsorozata pénteken Balatonfüreden. Szőcs Géza költő ünnepi beszédében az irodalom melletti kiállásnak nevezte a vasárnapig tartó rendezvényt.

Szőcs Géza költő, miniszterelnöki tanácsadó úgy fogalmazott, hogy "a mai kort jellemző analfabetizmus fenyegeti Jókait és a könyvekbe foglalt örökségünket, ezért kell azonosulni olyan történésekkel, melyek a könyveket mentik számunkra". Hozzátette: sokak véleménye az, hogy "korunk gyermekének hőse már nem a Kőszívű ember fiai", szavai szerint azonban a romantika nem csupán egy stílusirányzat, hanem "az emberi lélek egyik évszaka, és mint ilyen örökkévaló".

Hári Lenke, Balatonfüred alpolgármestere (FIDESZ-KDNP) hangsúlyozta: Jókai Mór része a balatonfüredi mindennapoknak, hiszen szobor, emlékhely és egy folyóirat is őrzi emlékét a városban. 

A megnyitó ünnepséget követően az ünneplők meglátogatták a megújult Jókai-villát. Mint Kositzky Anett, a Balatonfüred Kulturális Nonprofit Kft. igazgatója az MTI-nek elmondta, hogy a nyolc bemutatótérből álló, a korra jellemző módon berendezett és Jókai Mór személyes tárgyait bemutató villába a Jókai-regényeket bemutató videóinstallációt helyeztek el. Ezen kívül megújult Jókai Mór távcsöve és felújították Horovitz Lipót Jókai-portréját is.

A Jókai napok keretében pénteken a város híres Bergmann Cukrászdájában mutatja be a Jókai-napi kiskönyvet a sorozat szerkesztője, Praznovszky Mihály irodalomtörténész. A sorozat, amelyet 2004-től adnak ki, Jókai balatonfüredi, balatoni írásait tartalmazza, valamint a Jókait Balatonfüreden meglátogató kortársak cikkeit és olyan Jókai-írásokat, amelyek kötődnek egy-egy évfordulóhoz, irodalmi eseményhez. 

A pénteki nap programjainak zárásaként gálaestet rendeznek az Anna Grand Hotelben, amelyen fellép Cs. Nagy Ildikó zongoraművész, Dónusz Katalin énekművész, Módri Györgyi színművész és Bánó Tamás gitárművész.

A szombati programok elsősorban a gyermekeket és a családokat szólítják meg. A város népszerű kirándulóhelyén, a Koloska-völgyben megrendezik a hagyományos bablevesfőző-versenyt. Délután néptáncos és népzenei együttesek szórakoztatják a közönséget, a legkisebbeket pedig népi játszóház és kézműves foglalkozás várja.

A vasárnapi Jókai Majális szintén a Koloska-völgyben lesz, ahol ügyességi és szellemi vetélkedőkön vehetnek részt a vállalkozó kedvű családok. Koncertet ad a Tallabille zenekar, a Koloska Senior Néptánc Együttes, a Balatonfüred Néptánc Együttes, valamint a Teleszterion Színházi Műhely a Csalóka Péter című vásári komédiával. Ezen kívül gyógynövénytúra és táncház várja a majális résztvevőit.

 

Itt a XXV. Jókai Napok részletes programja. 

 

Forrás: MTI
 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban. Sok nő egyre később, gyakran csak a negyvenes éveiben jut el oda, hogy megtalálja a megfelelő párt, akivel családot alapítana, és biztos egzisztenciát is tud maga mögött. A testünk ilyenkor még alkalmas a babavállalásra, de nem mindegy hogy addig hogyan éltünk. Mit történt testünkkel, lelkünkkel.
Egészséges őszi sütik bűntudat nélkül

Egészséges őszi sütik bűntudat nélkül

Az ősz a sült alma, az illatos fűszerek és a sütőtök szezonja nálam, főleg, ha már kint beköszönt a csípős idő. Ilyenkor egy házi sütemény nem csak a testet, de a lelket is felmelegíti. Mit süssünk, ha az őszi ízek élvezete mellett az egészség is fontos szempont számunkra?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére