Jelenlegi hely

Tudtad, hogy a gyerekülések 30%-a van csak megfelelően rögzítve?

A német biztosítók szövetségének statisztikái szerint a biztonsági övvel bekötött autós gyerekülések mindössze 30%-a van megfelelően rögzítve, míg az ISOFIX használatával ez az arány már 96%!

Az Isofix rendszert a 90-s években dolgozták ki annak érdekében, hogy nem csupán egységes, de egyben biztonságosabb is legyen az autókba bekötött gyerekülés. Lényegében az autó alvázához erősített rögzítési pontról van szó, mely az autó ülőlapja és háttámlája között található. Ezekbe a rögzítési pontokba lehet könnyedén becsúsztatni az erre felkészített autósüléseket, ezáltal nem a hagyományos biztonsági övvel történik a rögzítés.

Az ISOFIX előnyei

Kifejezetten egyszerű a használata, ezáltal minimálisra csökken a helytelen bekötések lehetősége. Mivel az autók alvázához van rögzítve a bekötési pont, a gyerekülés az autóval együtt fog mozogni, baleset esetén sem fordulhat elő, hogy a biztonsági öv következtében az autósülés elmozdul. Az Isofixes gyerekülések a törésteszteken is jobban teljesítenek ezáltal. Valamint a régebbi Isofixel nem rendelkező autókba is be lehet őket kötni a hagyományos biztonsági öves megoldással.

 

Az ISOFIX hátrányai

Sok autó esetében csak a szélső ülőhelyekre lehetséges a bekötés. Néhány autóban az ülés annyira fedi a bekötési pontokat, hogy félő, a huzat megsérül, kiszakad a behelyezéskor.

ISOFIX utólag

Leginkább a régebbi gyártmányú autókra jellemző, hogy nem rendelkeznek ilyen rögzítési megoldással. De ez nem probléma, hiszen az Isofixes autósüléseket be lehet kötni a biztonsági övvel is, ugyan úgy mint minden más autósülést. Sőt, sok gyártónál van lehetőség utólag beszerelhető Isofix rögzítési pont kialakítására is.

 

Pap Tibor
Szakértő
Babygólya Shop Babakocsi, Gyerekülés Webáruház

 

Szerkesztette: Vizaverné Horváth Zsófia - Szombathelyimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére