Jelenlegi hely

Zirregő-zurrogó család

Beküldő lakhelye: Csongrád megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját gyermekrajz

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Az utóbbi napokban legnagyobb öröm számomra az volt, amikor a két óvodás lányom együtt babázott, s az odasettenkedő másfél évest bevették a "munkába". A kicsi pedig teljes erőbedobással etette a babákat, mindent megcsinált, amit kértek tőle, teljes volt az összhang és az elégedettség. Másik nagy örömem volt a napokban, amikor a kicsi kimondta azt a szót, hogy "testvér". Boldogsággal tölt el az is, hogy bár ha napközben vannak is veszekedések, esténként megölelik és megpuszilják egymást. Így mindannyian egymás elfogadásában, szeretetében megnyugodva fekhetünk le.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

Az, hogy gyermekem megtegye, amit kérek. (Pl. fürdés, játék összepakolás, táska bepakolás...)

Sajnos naponta szembekerülök tehetetlenségemmel és bizony ennek végső kifejlete általában az, hogy kiabálni kezdek a lányokkal. Jó példa erre a tegnapi délutáni lefekvés. Jó előre átbeszéltük, megegyeztünk, hogy hamar le kell feküdni, hogy időben kelhessünk és utána el tudjunk menni a városba. Eleinte úgy tűnt, hogy szót is fogadnak, megindult az altatási rutin, de valahol megint hiba csúszott a folyamatba. Egyikük nem vetkőzött, másikuk olvasott, aztán amikor nagy nehezen ágyba mentek, kezdődött a mocorgás, ami aztán vergődésbe, rugdosásba csapott át. Az idő telt, én egyre feszültebb lettem és egyszer csak kirobbantam. Ennek persze a lányok részéről sírás és dac lett a vége, engem pedig furdalt a lelkiismeret, hogy megint elbuktam én, a nagy, türelmes, jó édesanya.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Szeretném, ha hatékonyabban tudnék kommunikálni a gyerekeimmel. Nem a szülői felsőbbrendűségem, erősebb hangom volna a végső adu a konfliktusok kezelésében, hanem segíteni tudnék nekik megtanulni vitatkozni, érvelni, elfogadni a másik véleményét. Szeretném, ha én is el tudnám fogadni a gyerekem véleményét akkor is, ha nem egyezik az enyémmel. El akarom hagyni a büntetéseket, szeretném a gyakorlatban is alkalmazni azokat a technikákat, melyek alátámasztják a "senkit nem lehet jóra szidni" gondolatot. Hiteles szülő akarok lenni. Azt akarom elérni, hogy magabiztos, megbízható, szeretetteljes kamaszokká cseperedjenek, akik később becsületes, jó, boldog felnőttekké válnak. Azt szeretném, ha képesek lennének önállóan mérlegelni és dönteni, kapnának egy szilárd értékrendet tőlünk, melyhez ragaszkodni tudnak életük során és békében tudnak együtt élni a többi emberrel.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

Tanító nénik, kisgyerekes szülők, most főleg rátok gondoltunk! Idén egy újdonságot készítettünk olvasóinknak. Fókuszban a találos és talányos kérdések!
2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

A tervezést soha nem lehet elég korán elkezdeni! Mutatjuk a 2025-ös ünnepeket és a hosszú hétvégéket rímekbe szedve:
Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére