Jelenlegi hely

Két bevált tipp a táplálkozásodhoz, hogy fittebb és energikusabb legyél

Benned is felmerült, hogy étrendet kellene váltanod annak érdekében, hogy könnyedebb, egészségesebb legyél, de nem tudod, hogyan csináld?

Hiszek abban, hogy tartós változást csak életmódváltással tudunk elérni. Ehhez viszont érdemes az étrendünket megvizsgálni, és alapjaiban megváltoztatni.

Te is tudod: a táplálkozás sokkal több, mint a testünk fenntartása. S ha máskor nem, a gyermekvállalás során szembesülünk a választásaink felelősségével.

Nem mindegy, mit adunk a gyermekeinknek, s ugyanúgy nem mindegy, mivel tápláljuk a saját testünk, s azon keresztül az egész lényünk.

Belegondoltál már, hogy minden választásunknak következménye van?

Hiába akarunk fittebbek, karcsúbbak, egészségesebbek lenni, ha az étrendünk összeállításában pont az ellenkező hatást érjük el. Ha éhesek vagyunk, a modern életmódban pillanatok alatt hozzájutunk valami gyors és tápláló ételhez. A kínálat zavarában könnyű elveszni.

A ma emberének szerintem sokkal inkább a minőségi táplálkozás megoldása a legnagyobb kihívás. A bőség illúziója valójában kevésbé tápláló...

Az alapvető cél minden esetben az éhség megszűntetése, rövidtávon.  De ezen túl milyen célod van még? Hízni, fogyni, gyógyulni szeretnél?

Izgalmas kaland, megfigyelni a választásaid akár csak egy napig.

Megfigyelni reggelire, ebédre, vacsorára és a fő étkezések között is, mit választasz? Ha csak egy napot listáznál: minden ételt, cukorkát, nasit és italt, és a nap végén ránéznél a listádra, a tudásod szerinti összetevőkre, kiderülhetne, hogy mekkora az összhang a választásaid és a céljaid között…

Ha vennénk a fáradságot, hogy tudatosan válogassuk meg az ételeink, pont olyanná válnánk, amilyenné szeretnénk!

A mai videóban két tippet adok ahhoz, hogyan táplálhatod könnyen, gyorsan, egyszerűen a szervezeted, s növelheted az energiaszinted. Sőt, még karcsúbbá is válhatsz!

Semmi extra, tuti tippre ne számíts. Az egyszerűség nagyszerűségében hiszek és a tudatos választás felelősségében.

Következő héten a természeti erőforrásokra fókuszálunk!

Figyeld a hírlevelet!

Jövő héten találkozunk:

Csilla


Jakab Csilla coach és meseterapeuta vagyok.

A Pantarhei-coaching megalapítójaként hiszek abban, hogy az egyedüli biztos pont az életben zajló szüntelen változásban csak önmaga lehet az ember. Az a belső erő, érték, esszencia, mely sokszor magunk számára is rejtve marad, vagy feledésbe merül… Tenni kell érte, hogy feltárjuk, megismerjük, összhangba kerüljünk belső értékeinkkel és kibontakoztassuk a világban. Hiszek az erőltetés nélküli, örömteli változás, fejlődés megélésében, s ebben támogatom a hozzám fordulókat is. Kedvenc témáim a nőiesség megélése; termékenység, mint anyává válás, és mint kibontakozás; a párkapcsolati fejlődés; értékalapú gyermeknevelés; tudatos életszervezés; életcél-küldetés megtalálása; betegségek üzenete; önfejlesztés; önismeret.

Bátran elküldheted nekem a kérdéseid, tapasztalataid. Kíváncsian várom, hogy szuperálnak nálad a vitalitástippek, illetve örülök, ha megírod nekem a saját bevált praktikáid!
Tegyünk együtt önmagunkért és jövőnkért!
Tarts velem közösségi oldalamon is! 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére