Jelenlegi hely

Ezek a Családbarát munkahelyek hazánkban

Ma már versenyképességi tényező a családbarát szellem a munkaerőpiacon, keresettek azok a cégek, ahol tekintettel vannak a dolgozók családi életére.

Így vélekedett Novák Katalin az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkára a Családbarát munkahely pályázat díjátadó ünnepségén, az Óbudai Egyetemen hétfőn. Hozzátette, ez azonban nem jelenti azt, hogy a családbarát munkahelyeken kevesebbet kellene dolgozni, rövidebbek a munkanapok, hosszabbak a hétvégék, ezeken a helyeken is nagyon jól kell teljesíteni, ám a dolgozók hatékonyabbak tudnak lenni, ha támogatást kapnak családi életükhöz.

Családbarát munkahely címet idén hatan kaptak: Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatala, az Igazságügyi Minisztérium, a Magyar Nemzeti Bank, a Magyar Államkincstár, a Gyulai Törvényszék és a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt.

Novák Katalin örömét fejezte ki, hogy a munkaerőpiacra visszatérő kisgyermekes anyák életét segítő programok mellett voltak apáknak szólók is, továbbá a pályázatokban megjelentek a párválasztás, a családalapítás előtt állók, valamint a szüleikről gondoskodók szempontjai is.

A Családbarát munkahely elismerés ne csak egy oklevél legyen az intézmények falán, hanem váljon vezérelvvé, mentalitássá, honosodjon meg kultúraként a hétköznapokban is! - hangoztatta az államtitkár.

Novák Katalin kitért arra is, hogy a közigazgatás átszervezésénél érvényesíteni fogják a családbarát szempontrendszert.

Az elismerő címek mellett 42 további munkaadót is díjaztak családbarát programjaikért; az okleveleket Novák Katalin és Beneda Attila családpolitikáért felelős helyettes államtitkár adta át.

Az egyenként legfeljebb 5 millió forintos támogatással is járó elismeréseket négy kategóriában ítélték oda: kis-, közép- és nagyvállalatok, valamint költségvetési szervek részére.

A díjazottak között volt az Országos Mentőszolgálat, a Debreceni Ítélőtábla, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság, a Központi Statisztikai Hivatal, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, továbbá az állampusztai és a tiszalöki országos büntetés-végrehajtási intézet, valamint a Debreceni Egyetem és az ünnepségnek helyet adó Óbudai Egyetem.

A Családbarát munkahely pályázatot nyolcadik alkalommal hirdette meg az Emmi. A kiírás célja egyebek mellett olyan programok támogatása, melyek elősegítik a családi, magánéleti és munkahelyi kötelezettségek összehangolását. A pályázat egyszerre díjazza és ismeri el a munkahelyek már létező és tervezett családbarát intézkedéseit és fejlesztéseit.


Forrás: gyorplusz.hu
Fotó: Botár Gergely

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére