Július közepén hiúzok - két hím és egy nőstény hiúz - született a veszprémi állatkertben.
A kép illusztráció.
Török László elmondta, hogy a szülők, egy értékes génállományú kárpáti hiúzpár az Európai Állatkertek Szövetségének fajmegmentő programjának keretében érkeztek Veszprémbe. Mintegy 70 napos vemhességet követően, május végén jöttek világra a kicsinyek, akiket anyjuk nagy odafigyeléssel gondoz. A hiúzok egyéves korukig szorulnak az anyai gondoskodásra, ezt követően válnak önállóvá - fejtette ki az igazgató.
A kárpáti hiúz Európa legnagyobb macskaféléje, egyedszáma az élőhelyének szűkülése és a vadászat következtében nagymértékben lecsökkent. Magyarországon az utóbbi években az Északi-középhegység területén figyeltek meg hiúz nyomokat. Az ember közelségét kerüli, éjszakai életmódot folytat, kiváló érzékszervei segítségével ügyesen vadászik - fűzte hozzá Török László.
A hiúzok már látogathatóak.
Most mutatták meg a kéthetes zászlós farkú kolobuszt is. Az állatkert történetében először látta meg a napvilágot kis kolobusz Veszprémben. A rendkívül látványos, mozgékony majomfaj, a zászlós farkú kolobusz, más néven zászlós farkú gereza Közép-Afrika elsősorban bambusz- és esőerdeinek lakója. A felnőtt egyedek színe fekete-fehér, arcuk csupasz, farkuk végén nagy fehér bojt található, az újszülöttek viszont az első hetekben még teljesen fehérek.
Fotó: MTI / Bodnár Boglárka
A Veszprémi Állatkert kolobuszai 2012-ben érkeztek a hollandiai Emmenből, és a csapat a legifjabb tagjával együtt a Gulya-dombi Csimpánzvilágban tekinthető meg.