Jelenlegi hely

Újabb sikeres előadáson túl a rátóti Kék Madár gyermekszínjátszó csoport

Hatodik éve működik az általános iskolásokból álló gyulafirátóti színjátszó csoport, melynek érdekessége, hogy szülői kezdeményezésre alakult, azóta is két szülő fogja össze a kis közösséget és ők maguk a rendezői is a daraboknak: Juhász Attila és Segesdi Karolina

Eddigi előadásaik: A kis gyufaáruslány, A kék madár, Legyetek jók,ha tudtok, A muzsika hangja, A dzsungel könyve és idén az Óz,a csoda bennünk van.

Köszönjük Segesdi Karolina beszámolóját és további sok sikert kívánunk a csoportnak!

 

A jelenleg 28 tagú gyulafirátóti "KÉK MADÁR" gyermekszínjátszó csoport idén is megörvendeztette környezetét egy új darabbal. Igazi mesét vittünk színre, Óz világába kalauzoltuk a nézőket.
Idén nagyban megváltozott a csapat összetétele, hisz elbúcsúztunk a 8.osztályból kimaradt tanulóktól (9 gyerek). Helyettük sok új és alsós gyermek került be, sokan most léptek először színpadra. Így sokkal nagyobb kihívást jelentett az idei felkészülés. Szerencsére azonban a gyerekek jól vették az akadályokat és szépen megoldották a feladatokat.

Az idei darabunkat eddig 4-szer mutattuk be. Kétszer itt Rátóton a Művelődési Házban, egyszer az iskolai karácsonyi műsorban és mint minden évben, Sólyba is elvittük az előadást. Mindenhol telt ház és nagy siker, zúgó vastaps  fogadott bennünket. Ebben nagy szerepe volt a gyerekek ügyes játékának, az ötletes jelmezeknek, a fény-és hangtechnikának és a gyönyörű díszleteknek, melynek segítségével a nézők valóban úgy érezhették, hogy Óz világába csöppentek.


Az idei premier előadás egyben a fennállásunk óta eltelt bemutatók 50.előadása volt, melyre nagyon büszkék vagyunk. Ennek örömére a lelkes szülők egy emeletes, Ózos tortával leptek meg bennünket.


A darabban több kettős szereposztás is van, melyet felváltva játszanak a gyerekek, mert ezzel a megoldással több gyermeknek tudtunk nagyobb szerepet adni. Úgy érezzük, hogy idén is nagyon jól eltaláltuk a gyerekekhez illő karaktereket a szereposztásnál. Dorothy szerepét a 11 éves Kiss Sarlott Melani játssza, aki nagyon ügyesen viszi az egész darabot.

 

Totót, a kutyáját: Molnár Lili és Búzási Flóra, a madárijesztőt: Piller Máté, a gyáva oroszlánt: Hutvágner Anna, a bádogembert: Krein Dániel és Zsargó Árpád alakítja teljes átéléssel.
Linda, a jó boszorkány: Búzási Laura és Magyar Jázmin, a gonosz nyugati boszorkány: Krein Boglárka és Hutvágner Kata, Óz: Illés Bálint, a kulcsár: Kiss Benett és Mongyi Bálint.
A további szerepekben a munfcok, cidri pókok, cansasi emberek, fák, nyugor katonák szerepét alakítják a többiek. Ez az előadás is egy zenés darab, melyben több dal is felcsendül a gyerekek előadásában.

A felkészítőik, a két rendező: jómagam(Segesdi Karolina) , aki a betanításon kívül a jelmezeket - és férjem, Kiss Csaba segítségével - a díszleteket is készítettük, és Juhász Attila, aki szintén a betanításért is felelős és a hang és fénytechnikát oldja meg minden évben nagy bravúrral.

Jövőre szeretnénk több helyre is ellátogatni, s ezzel megörvendeztetni az ott élő gyermekeket is. Ígéretet kaptunk a Városi Televíziótól, hogy felveszik az előadást és a Kukkantó című gyermekműsorban is látható lesz majd, így talán több gyermekhez juthat el a történet.

A darabnak több üzenete, mondanivalója is van, de így karácsony környékén kiemelnék belőle egy olyat, ami most különösen aktuális: együtt, barátokkal, közösen könnyebben elérjük a céljainkat.

 

Szerző: Segesdi Karolina

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére