Természetesen kialakulásukban genetikai, vagy szervi betegségek is szerepet kaphatnak. Ezen kialakult deformitások a számos kellemetlenség mellett fájdalommal is járnak, melyek enyhítésében a szakember által javasolt tehermentesítők nyújthatnak megoldást. Fontos megjegyezni azonban, hogy bizonyos deformitások csak sebészeti úton korrigálhatók.
A tehermentesítők ma már sok féle anyagból készülhetnek, szilikon, latex-habszivacs, gyapjúfilc, pamut, vagy akár ezek kombinációjából. A legtöbb drogériában, patikában elérhető valamely változatuk, de érdemes szakember segítségét kérni, aki az elérhető méretek és kivitelek tekintetében tanácsot tud adni, vagy speciálisan egyénre szabott tehermentesítőt tud készíteni.
A tehermentesítők alakjuk szerint lehetnek elválasztó ékek, ujjterpeszek, ujjvédők, védőgyűrűk, nyomópárnák, védőpárnák, harántemelők, sarokemelők, talp-és sarokvédők.
A megfelelő tehermentesítő kiválasztása a láb terhelési pontjának és a különféle ortopédiai elváltozások figyelembe vételével történik.
A tehermentesítők fajtái:
Lábujj elválasztó ékek: az ujjak korrekciójára és kidörzsölődés elleni védelmére. A szorosan egymásra fekvő ujjakat kellemesen választja el egymástól. Megakadályozza a bőr kidörzsölődését és kisebesedését. Lábujjak közötti tyúkszemek esetén enyhíti a nyomó érzést. Általában a nagylábujj elválasztására (ujjterpesz) a többitől különböző kialakítás kapható, melyet gyakran használunk a bütyök miatt elhajolt lábujj visszapozícionálására is.
Lábujjvédő (gélsapka, védőgyűrű): az ujj nyomóterhelésének körkörös védelmére, vagy az ujjvég terhelésének enyhítésére szolgál.
Bütyökvédő: a leggyakrabban használt tehermentesítők egyike, melynek kettős feladta van; az oldalirányba eltolódott öregujj eredeti pozíciójába történő korrigálása és a kitüremkedő bütyök mechanikai hatások elleni védelme, mely fájdalmas csonthártya gyulladást eredményezhet.
Védőpárna: 2 féle fajtája ismert, az egyik a bütyök védelmét szolgálja, a másik pedig a kislábujj alatti párnáét.
Kalapácsujj-védő: az ujjak korrekciójára és tyúkszem esetén a nyomóterhelésének csökkentésére. A kalapácsujj kapcsán kiemelten fontos a védelem, hiszen a lábujj ebben az esetben mind alulról, mind felülről nyomásnak van kitéve, nem beszélve az egymásra fekvő ujjak okozta terhelésről.
Talp-és sarokvédők: a talppárna a harántrész védelmére, annak kidörzsölődése és nyomás elleni védelmére szolgál. A sarokemelő speciális kiképzése által elnyeli járás közben a rázkódást, tehermentesíti a boka, térd, csípő és gerinc ízületeit. A szilikonos sarokvédő védi a sarkat a mechanikai hatásoktól, kirepedéstől, kiszáradástól.
Bőrgyógyászati, vagy ortopédiai elváltozások megjelenése esetén forduljon szakemberhez, aki a kialakult bőrkeményedés, tyúkszem eltávolítását követően a megelőzésre vonatkozó szaktanácsadással is segíti.
Emerencia - Test&lélek
Pedikűr, lábápolás, talpmasszázs
0670-940-4243
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges