Jelenlegi hely

Folytatódik a Fiatal tehetség program

Újabb 100 diák bevonásával folytatódhat a Fiatal tehetség program (FIT Program) - mondta el Constantinovits Milán, a program szakmai vezetője vasárnap reggel az M1 aktuális csatorna műsorában.

Kifejtette, a Mathias Corvinus Collegium által szervezett, a jelenlegi tanév első félévében indult program az ötödik osztálytól nyújt tehetséggondozó képzést négy vidéki városban: Pécsett, Szolnokon, Miskolcon és Veszprémben.

Olyan területeket ölel fel a képzési tematika, amelyekkel az iskolák nem foglalkoznak, mint például a pénzügyi tudatosság, a természettudományos kísérletek világa, média és filmes ismeretek, valamint az egészségügy témája és elsősegély-nyújtási ismeretek. Minden említett régióból 25 diákot vesznek fel a programba.

 

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) 1996-ban jött létre, Tombor András magánkezdeményezésére; közel két évtizede foglalkozik egyetemista és középiskolás gyerekek fejlesztésével. Célja, hogy a hagyományos oktatást kiegészítő, Nyugat-Európában már régóta eredményesen működő, magas színvonalú képzési formát honosítson meg Magyarországon. Az MCC kiemelkedően tehetséges diákokat támogat abban, hogy a bennük rejlő tehetséget – szociokulturális helyzetüktől függetlenül – a legnevesebb oktatók és tanárok segítségével kibontakoztathassák és kamatoztathassák.
A Mathias Corvinus Collegium Fiatal Tehetség Programja felső tagozatos általános iskolásoknak nyújt tehetséggondozó, gazdagító képzést.

Képzésük a résztvevők számára teljes mértékben költségmentes.

Az 2015/2016-os oktatási évben négy képzési területet fog át programuk:
1) Az egészségügyi ismeretek, egészségügyi tudatosság, egészséges életmód és táplálkozás
2) A pénzügyi tudatosság - bevezetés a gazdasági alapfogalmakba
3) Természettudományos ismeretek, kísérletek
4) Médiaismeretek – az újságírástól a filmkészítés világáig
Mindezek mellett heti 2x60 percben beszédcentrikus angol nyelvoktatást biztosítanak minden régióban 8 fő részére.

A Programban résztvevők körét intelligenciát, érzelmi intelligenciát, érdeklődést és kreativitást vizsgáló írásbeli feladatok, illetve szóbeli interjú révén, az MCC önálló kiválasztási rendszerében választják ki. Céljuk olyan általánosan tehetséges diákok beválogatása, akik a kooperatív, közösségben végzett tanulási folyamatokra, tevékenységekre alkalmasnak gondolnak.
Kiválasztási folyamatuk kidolgozása, lebonyolítása és a feladatok kiértékelése pszichológusokból szakértői csapat együttműködésével történik.

A FIT Program régiónként 25 fővel indult el szeptemberben, 5 fős várólistát fenntartva a megüresedő helyekre. Most újabb 25 fővel bővítik a létszámot régiónként.

 

Forrás: MTI, http://fit.mcc.hu

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére