Jelenlegi hely

Mentsük meg a méheket és a gazdákat!

Még 3 napja van, hogy a méhek megmentésének érdekében kezdeményezett uniós szavazáshoz összegyűljön a szükséges 1 millió aláírás. Az európai polgárok összefogtak egy mérgek nélküli, új mezőgazdasági modellért. Te már szavaztál?

#SaveBeesAndFarmers

Azért fogunk össze az EU minden részéről, hogy felhívást intézzünk egy méhbarát mezőgazdaságért, amely jó az egészségünknek és a környezetnek.  Ezzel az európai polgári kezdeményezéssel arra szólítjuk fel az Európai Bizottságot, hogy támogasson egy olyan mezőgazdasági modellt, amely lehetővé teszi a gazdák és a természet számára, hogy harmóniában éljenek.

Ez nem a távoli jövő, már ma is vannak olyan területek a bolygón, például Kínában, ahol kézzel kell beporozni a gyümölcsösöket. Ha almát akarunk enni, nekünk is majd a fán kell lógni és kézzel beporozni a gyümölcsfa virágait?

Az európai mezőgazdaság jelenlegi modellje zsákutca. A mennyiséget növelve a mérgező mezőgazdasági vegyszerek felhasználásának növelése miatt az ökoszisztémát az összeomlás szélére sodorták. A méhek és a beporzó rovarok számának csökkenése a legszembetűnőbb jele annak, hogy megbomlott az ember és a természet harmóniája.

A kezdeményezés célja a méhek és emberek egészségének védelme

A méhek és az emberek egészségének védelme érdekében felszólítjuk a Bizottságot, hogy tegyen javaslatokat jogi aktusokra a szintetikus növényvédő szerek 2035-ig történő fokozatos kivonása, a biológiai sokféleség helyreállítása, továbbá a mezőgazdasági termelőknek az átmenetben történő támogatása céljából.

Ki a mérgező vegyszerekkel az EU mezőgazdaságából!

A szintetikus növényvédő szerek fokozatos kivonása az EU mezőgazdaságából, kezdve a legveszélyesebbekkel; a cél e peszticidek használatának 80%-os csökkentése 2030-ig, és teljes beszüntetésük 2035-re; a természetes ökoszisztémák helyreállítása a mezőgazdasági térségekben, hogy a mezőgazdasági termelés a biológiai sokféleség helyreállításának eszközévé váljon; a mezőgazdaság megreformálása a kis méretű, diverzifikált és fenntartható gazdálkodás előtérbe helyezésével, az agroökológiai és biogazdálkodási eljárások gyors elterjedésének támogatásával, továbbá független, mezőgazdasági termelőknek szóló képzések és kutatási tevékenységek lehetővé tételével a növényvédőszer- és GMO-mentes gazdálkodás témájában.

Mindennek katasztrofális hatása van a természetre: méhek, lepkék és más rovarok tűnnek el tájainkról, és a korábban széles körben elterjedt madarak már nem dalolnak a mezőkön. Patakjaink és folyóink elszennyeződnek és élelmünkön keresztül naponta ki vagyunk téve a növényvédőszerek káros hatásainak.

A kezdeményezéshez csütörtök éjfélig, 2021. szeptember 30-ig lehet csatlakozni; kedd reggeli adatok szerint

982 103 résztvevő szavazott már. Ha szavazol, ne feledd el előkeresni a személyid, útleveled vagy a személyi számod!

Egy európai polgári kezdeményezés akkor sikeres, ha egymillió aláírás összegyűlik az EU-ban, mégpedig úgy, hogy a szignók száma hét tagállamban eléri a meghatározottat. Utóbbi már kilenc országban teljesült, az egymillió aláírás azonban még nem jött össze, bár közel járnak - közölte az ügyvezető elnök. Hozzáfűzte: ha a kezdeményezés sikeres lesz, akkor az Európai Bizottságnak napirendre kell vennie a kérdést.

ADL - Debrecenimami

Forrás: mtvsz.hu/mehek

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére