Jelenlegi hely

Csillagfény család

Beküldő lakhelye: Fejér megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni, ahogy fejlődnek.

Apuka : Legnagyobb öröm számomra,amikor látom megtérülni, a gyermekemnél a befektetett energiámat. pl. naponta , hosszú hetekig gyakoroltuk, hogy az arcába csorgattam a 4 hónapos kislányomnak a vizet,munkás volt és félelmetes, hogy megfullad. Ezzel a napi feladattal készültünk a babausziba. Majd napról-napra láttam, hogy a munkám gyümölcse megtérült,amikor először lemerült az 5 hónapos kislányom a víz alá majd úszott és majd 10 hónaposan vízicsúszdázott...Nagy öröm látni a fejlődését, nagyon büszke vagyok rá. Boldog vagyok, amikor hazaérek és jön felém, szeretettel, ez ad erőt a mindennapokban. Szeretem a családom, szeretnék minél jobb gyerekkort a kislányomnak adni. Anya : Nekem a legfontosabb a szeretet. Van egy 24 éves lányom és egy 11 hónapos. 
A nagynál átéltem nehéz pillanatokat, de büszke vagyok rá, hogy végül megtaláltuk egymást szeretettel. Talán megtanultam elfogadni, figyelni rá. A legboldogabb akkor vagyok, amikor látom őket fejlődni,amikor megteszik az első lépéseket , elesik, de újra feláll és elindul, elképesztő erő van bennük. Tanulhatok a tőlük. A nagy az életben , a kicsi az alapokban mutatja a fejlődést.
Nagyon büszke vagyok arra , hogy tud a kicsi úszni, a titka, hogy mennünk kell, csinálni kell a feladatokat és az eredmény mindig hatalmas ,látványos, csodálnivaló.
A nagy arra tanít, hogy tudjam elfogadni , hogy ő gondolhatja másképp, csinálhatja másképp, akkor is szeretjük egymást.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

A nagynál a legnagyobb probléma az őszinteség hiánya volt.
Sokat feleselt , dacolt, és gyűlölködött. Kihasználta, megrövidítette embertársait.
Számomra kezelhetetlen volt. Ebben az hozta változást, hogy ő is szülővé vált azóta fordul felém vissza és lett őszinte és elfogadja a segítségem. Sajnálom, hogy nem tudtam az ő gyerekkorában olyan módszert,amivel könnyebbé tehettük volna a kapcsolatunkat, mert mindketten sokat szenvedtünk.
A 11 hónapos babámnál a legnehezebb a hiszti ,erőszakosságának kezelése.
pl. minden tisztázáskor és öltözködéskor üvölt, menekülne, kapálózik, ellenkezik, visít.
Szeretném, hogy megtegye,amit kérek pl. nyugodt, játékos öltözés.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Apa: Szeretném megtalálni az egyensúlyt a gyermekemmel. Szeretnék jó apa lenni.
Anya: Szeretnék a kicsinek boldog gyerekkort. Szeretném, hogy megérthessem , igazán megismerhessem. Szeretnék erőt meríteni a mindennapokhoz, hogy legyen olyan eszköztáram, amivel tudom kezelni a nehéz helyzeteket és tudjak rá igazán odafigyelni. Ő olyan, akin nem hat a szigor, a szabály, a kérés. Szeretnék úgy megváltozni, olyant tanulni,hogy a gyerekem életében partner lehessek. Őszinte, szeretetteljes kapcsolatot szeretnék vele felépíteni,amiből táplálkozhat egész életében. A nagylányom már maga is gyermekeket nevel, 2 hónapos és 3 éves unokáim vannak. Szeretnék a nagylányomnak segíteni, szeretném őt megérteni, lélekben támogatni és a kezelhetetlen fiával megtalálni a hangot-összhangot. Ami pedig hab a tortán, hogy remélem, ezt a módszert tudom sikerrel használni a családomnál, a nehezen kommunikáló szülőknél, testvérnél, férjnél... minden életterületen.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére