Jelenlegi hely

Csillogó család

Beküldő lakhelye: Budapest

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Amikor azt látom, hogy bár nagy köztük a korkülönbség (12,5 év), mégis odavannak egymásért, örülnek egymásnak, szívesen játszanak együtt. De külön-külön a saját maguk boldogsága, sikereik, eredményeik felett érzett örömüket nagyon jó látni. Látni, ahogy fejlődnek, használják azt, amit tőlem/tőlünk szülőtől, nagyszülőtől kapnak tanácsot, élményt, tapasztalatot. A büszkeséget a szemükben, hogy én ezt már tudom. Nagyobbik fiam rengeteg támogatást kap édesanyámtól, és mostanában kezd például a sportolás terén rátalálni önmagára, hogy mi is érdekli igazán. Amikor együtt játszunk látom rajta, hogy mennyire élvezi, és nem tartja cikinek kamaszként, hogy az anyukájával sportol. A kicsi ( 11 hónapos) most fedezi fel, nyílik meg neki a világ. Mozgalmas.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

Az, hogy nem, vagy nehezen mesél gyermekem a vele történtekről.

A kamasszal nagyon nehéz dolgom van. Bár, ha az általa szeretett sportról van szó, arra bármikor "kapható", de egyébként teljesen begubózik, elzárkózik. mintha egy "idegen" lenne. Pár szóval válaszol, egész nap a saját szobájában "el van", rászokott a "csukott ajtó mögött vagyok"-ra, legalábbis itthon. Kamaszodik, sokszor ez a válasz, tanács másoktól. Szerintem attól nem kellene bezárkóznia. Olyan, mintha egy óriási szakadék lenne köztünk, ami az évek alatt egyre csak mélyült.
A kicsivel szemben is úgy érzem, hogy kezd fogyni a türelmem, többször megemelem a hangom, pedig tudom, hogy ezt Ő még nem érti, és utána lelkiismeret furdalásom van miatta. Viszont, ha más hangosabban szól rá, azt nagyon bántónak érzem. Ilyenkor felvillan, hogy én is szoktam így. Sajnos.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Szeretném tudni kezelni azokat a helyzeteket, amik most próbára teszik a türelmemet. Jó lenne visszanyerni a fiam bizalmát, és Őt magát is, hogy ne csak egy jó edzőtárs legyek számára, hanem AZ ANYUKÁJA. Hogy merje megbeszélni Velem, ha valami problémája, öröme van, merjen tanácsot kérni tőlem. Nem szeretném a kicsivel szemben ugyanazokat a hibákat elkövetni, amiket a nagyobbal. Bár igyekszem saját magamra odafigyelni, és kontrollálni a hangsúlyokat, megjegyzéseket, sajnos nem mindig sikerül. Ezen jó lenne változtatni, és jól működő családdá alakulni, akik bizalommal vannak egymás iránt. Olyan fajta kommunikációs csatornát megnyitni, és átadni, ami visszaterel minket egymáshoz, és amit majd Ők is kamatoztatni tudnak a jövőben, a saját életükben, majdani családjukban is.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére