Jelenlegi hely

Ha kétségeid vannak, cselekedj! Hogyan tarthatod fenn a motivációd?

Tudtad, hogy minden motiváció mögött vágyak állnak? Miért tudunk bizonyos cselekvésekre hatalmas energiákat mozgósítani, míg másokra viszont nem. Vajon milyen belső erő, késztetés hatására lendülünk mozgásba?

Érdekes, hogy a szó a latin eredetű movere igéből ered, melynek jelentése mozogni, mozgatni.

Akkor szoktuk érezni a motivációnk elvesztését, ha a kezdő lendület alábbhagy, és szép csendesen visszasüllyedünk a mindennapok megszokott rutinjaiba. Vagyis már nem mozdulunk többet, mint amennyit kell, nem tanulunk új dolgokat, nem vállaljuk a kihívást.

Ilyenkor újra meg kell találnunk a mozgásba lendítő erőt, vágyat, MOTIVÁCIÓT!

Mond, mi a Te álmod? Érdemes céllá alakítani, és dolgozni érte?

A céljainkkal összhangban gondolkodni, érezni és cselekedni - jelentőségét az előző videóból megtudhattad, de az ingadozó motivációd még mindig okozhat galibát a céljaid felé vezető úton. Megakaszthat, visszahúzhat a kényelmes élet, ha hagyod elveszni azt a belső késztetést, amit motivációnak hívunk.

Szerintem a motiváció megtartása nem is annyira misztikus dolog, ha darabokra szedjük:

Az első fontos kérdés: mi áll a vágyad mögött? Mi az a szándék, ami vezérel?

Második lépésként érzelmi munícióra, ami lehet elrettentő hatású: szeretnéd valaminek a bekövetkezését elkerülni, pl. betegség, válás, bármilyen fájdalmas, veszteséggel járó életesemény. És lehet pozitív töltetű érzelmi hajtóerő, ami előrevisz egy jobb állapot felé... bárhogy is a motiváció fenntartásához még egy dolgot mindenképp meg kell vizsgálnunk:

a szokásaidat és tetteidet.

Hogy már megint hogy jönnek ide a szokások, megtudhatod a videóból. És még egy képzeletgyakorlatot is ajánlok neked, amiből kiderülhet: hogy is vagy a fentiekkel Te magad?

Bízom benne, hogy energiát nyertél a vitalitás tippek révén, és sikerült megemelni az életminőséged!

Szeretettel várlak ingyenes coaching konzultációra és a Facebook Vitalitás tippek és programok csoportjában, ahol további vitalizáló tartalmakkal találkozhatsz!

Köszönöm, hogy velem tartottál:

Csilla


Jakab Csilla coach és meseterapeuta vagyok.

A Pantarhei-coaching megalapítójaként hiszek abban, hogy az egyedüli biztos pont az életben zajló szüntelen változásban csak önmaga lehet az ember. Az a belső erő, érték, esszencia, mely sokszor magunk számára is rejtve marad, vagy feledésbe merül… Tenni kell érte, hogy feltárjuk, megismerjük, összhangba kerüljünk belső értékeinkkel és kibontakoztassuk a világban. Hiszek az erőltetés nélküli, örömteli változás, fejlődés megélésében, s ebben támogatom a hozzám fordulókat is. Kedvenc témáim a nőiesség megélése; termékenység, mint anyává válás, és mint kibontakozás; a párkapcsolati fejlődés; értékalapú gyermeknevelés; tudatos életszervezés; életcél-küldetés megtalálása; betegségek üzenete; önfejlesztés; önismeret.

Bátran elküldheted nekem a kérdéseid, tapasztalataid. Kíváncsian várom, hogy szuperálnak nálad a vitalitástippek, illetve örülök, ha megírod nekem a saját bevált praktikáid!
Tegyünk együtt önmagunkért és jövőnkért!
Tarts velem közösségi oldalamon is! 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére