Jelenlegi hely

Félelmeinkről humorral és komolyan, húsvéti hagyományok és szimbólumok a márciusi Képmás-esteken

Márciusban is folytatódnak a Képmás-estek az online térben: a hónap során a mai ember félelmeiről és ezek kezeléséről, majd a húsvéthoz kapcsolódó profán és szakrális hagyományokról hallhatunk művészek és szakértők bevonásával.

Félelmeink nyomában

A bátor is fél, csak szembenéz a félelmeivel. Március közepén a „Félelmeink nyomában” című esten megtudhatjuk, hogy hogyan lehet a valós veszélyeket a helyükön kezelni és hogy mit tehetünk a félelmeinkkel, legyen az a betegségtől, a világjárványtól való félelem vagy például a klímaszorongás.


Fotó: Jónás Jácint 

Az est során Jankovics Anna és Jaskó Bálint, a Nézőművészeti Kft. vendégművészei humoros jelenetekben elevenítik föl életünk jellemző pillanatait, Szőnyi Lídia pedagógiai szakpszichológus pedig a tudományt hívja segítségül a beszélgetéshez.

A nyuszi, a sonka és a feltámadás

Talán a húsvéti ünnepkörhöz tartozik a legtöbb olyan egyházi eredetű hagyomány, amely a hétköznapi életünkben is él. A húsvéthoz kapcsolódó szokásaink között vannak profán és szakrális rituálék, amelyek közt akadnak magyar népi eredetűek és külföldről átvettek.  


Fotó: Jónás Jácint 

Március végén „A nyuszi, a sonka és a feltámadás” címmel megrendezett esten a húsvéti ünnepkör szimbólumait járja körül Szám Kati Dyekiss Virággal, a néprajztudományok doktorával és Bese Gergő Péter katolikus pappal.  

Az egyes felvételek a Képmás magazin YouTube csatornáján érhetők el: www.youtube.com/kepmas-magazin


Fotó: Jónás Jácint 

A Képmás-estekről

Az esteknek immár évtizedes hagyományuk van. Szórakoztató, feltöltő programok, művészi produkciókkal és beszélgetésekkel, vendégei ismert arcok (szakemberek, művészek, népszerű véleményvezérek), akik retusálás és szerkesztés nélkül jelenhetnek meg a közönség előtt.

A Képmás-estek tematikája a családra, az emberi kapcsolatokra, a közösségekre fókuszál. Az egyes alkalmak a Képmás magazin és a Média a Családért Alapítvány közös szervezésében valósulnak meg. A jelenlegi online estek felvételének helyszíne a Várkert Bazár. 

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére