Emlékszem még, mikor gyerekfejjel nem értettem meg a taxisblokád idején, hogy miért csinálják ezt a felnőttek, egyszerűen csak péntek délután volt és haza szerettem volna jutni végre a koleszból.....
Most a szülők szerveződnek országszerte, különböző Facebook csoportokban, és zárt iskolai csoportok által, arra kérik egymást, hogy február 29-én ne vigyék gyermeküket iskolába.
Nem leszek a suliban - Facebook esemény néven megtaláljátok!
"Kedves Szülők!
Mi lenne, ha mi szülők is segítenénk a tanárokat, és egyértelműen jeleznénk a Tisztelt Kormányzat felé, hogy valódi és eredményes változást szeretnénk az oktatásban, nem csak a szokásos látszatintézkedéseket és uszító propagandát.
Sztrájkoljunk mi is! Ne engedd a gyerkedet 2016. FEBRUÁR 29-ÉN iskolába! Három nap hiányzást igazolhat a szülő, legyen ez az első figyelmeztetés! Fogjunk össze, így a gyerekek felügyelete is megoldható aznapra és láthatóvá válik az is, hogy MI, szülők szeretnénk-e a változást!
Oszd meg a bejegyzést, hogy minél többen csatlakozzanak!
Ui.: nem érdekelnek a lehúzó megjegyzések, a gyerekem jövője, boldogulása érdekel!"
Az eseménynél jelenleg több mint, 23 ezer szülő jelölte be, hogy nem megy a gyermeke február 29-én iskolába.
A Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar (PTE BTK) A Játssz velünk #kockásing facebook oldalán szintén közzétett egy felhívást miszerint:
"A PTE-en elindult egy olyan megmozdulás, melynek során a tanári szakos hallgatók gyermekfelügyeletet vállalnának az Egyetem Bölcsészettudományi Karának (Ifjúság útja 6.) területén február 29-én....Ezen a napon az iskolatáskákba könyvek helyett étel és ital, valamint tolltartó és egy darab füzet kerüljön!"
Nem leszek suliban. A Ligetbe megyek!
"Megkeresünk néhány különleges fát, fasort. Felfedezzük a már virágzó fákat, cserjéket. Körbesétálunk a Rondón, sétányok névadóira emlékezünk. Gyertek!
Felnőtt kísérettel várjuk a gyerekeket."
Ha nem mész suliba, hozzánk is jöhetsz - Intermédia tanszék
"A Képzőművészeti Egyetem Intermédia Tanszéke nyitva áll a diákok előtt, akik február 29-én nem mennek iskolába."
Gyermekfelügyelet és programajánló- 2016. február 29.
"Gyermekfelügyelet vállalását kezdeményezték azok a szülők, akik február 29-én demonstrációs céllal nem küldik iskolába a gyermeküket, s tudnak gyermekfelügyeletet vállalni."
A Fiatal Családosok Klubja (Ficsak) károsnak tartja azt a Facebookon szerveződő kezdeményezést, amely arról "győzködi" a szülőket, hogy a pedagógusok iránti szolidaritás kifejezéseként ne engedjék iskolába a gyerekeiket február 29-én, hétfőn. MTI-hez eljuttatott közleményében azt írták, ők is tisztában vannak "a klik-es" oktatási rendszer gyerekbetegségeivel és a pedagógusok nehézségeivel. A tanároknak és a szülőknek is rengeteg egyéb eszközük van azonban arra, hogy kifejezzék nemtetszésüket és változásokat érjenek el - tették hozzá.
Úgy fogalmaztak, hogy "ebben a politikával átitatott csatározásban a gyerekeket eszközül használni súlyos felelőtlenség, hisz így vagy úgy, de megbélyegzi őket". Keddtől pedig "indul a kiközösítés, az ujjal mutogatás, az egymás háta mögötti sugdolózás", ami senkinek nem használ - írták.
A klubhoz kötődő szülők ezért viszik a gyerekeiket hétfőn iskolába, és bíznak benne, hogy sikerre vezetnek a köznevelési kerekasztal tárgyalásai. Hisznek ugyanis abban, hogy a konfliktusok békés rendezése szolgálja leginkább a gyerekek javát - olvasható a Ficsak közleményében. (Forrás: MTI 2016.02.25.)
A Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) szerint a gyerekek "sztrájkba" vonása, a február 29-ére meghirdetett "Nem leszek suliban" kezdeményezés nem szakmai érdekeket szolgál, és adott esetben a diákokban félelmet is kelthet.
A NOE elnöksége az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta: az egyesület kiemelkedően fontosnak tartja a köznevelés megújítását, hiszik, hogy a jövő generációjának sikere a közoktatás minőségében rejlik. Hozzátették: érdekképviseleti munkájuk célja az, hogy a gyermekek nyugodt körülmények között tanulhassanak, jól felkészült pedagógusok segítségével egy olyan közoktatási rendszerben, amely rugalmas, gyermekekre szabott és képes megfelelni a kor kihívásainak.
Mint írták, családoktól kaptak jelzést arról, hogy "némely iskolában a pedagógusok vagy a szülői munkaközösség tagjai" arra biztatják az általános iskolás és középiskolás diákokat, hogy február 29-én, hétfőn ne menjenek iskolába. Úgy vélik, a gyermekek ilyen formában történő bevonása a közneveléssel kapcsolatos vitába megosztja mind a diákságot, mind a szülői közösséget. Kiemelték: a közoktatásban létrejött és már évtizedek óta meglévő problémák megoldására a diákoknak az őket képviselő szervezetek révén a véleménynyilvánításra több lehetőségük van.
Szerdán jelentették be a pedagógusok iránti szolidaritás kifejezésére meghirdetett "Nem leszek suliban" kezdeményezést. A Facebook-esemény szervezői arra kérik a szülőket, hogy február 29-én ne küldjék gyerekeiket iskolába. Az esemény oldalán úgy fogalmaztak, hogy ezt "első figyelmeztetésnek" szánják. Azt írták, "fogjunk össze, így a gyerekek felügyelete is megoldható aznapra és láthatóvá válik az is, hogy Mi, szülők szeretnénk-e a változást".
Sipos Imre, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) köznevelésért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában kijelentette: egy gyermeket sem érhet hátrányos megkülönböztetés az iskolákban.
Minden gyereket arra kért, hogy február 29-én menjen iskolába, szüleiket pedig arra, hogy engedjék el őket. A helyettes államtitkár szerint a szülők helyi szinten maximálisan véleményt tudnak nyilvánítani.
Aáry Tamás Lajos, az oktatási jogok biztosa szerdai állásfoglalásában kiemelte: sem tanulót, sem szülőt nem érhet hátrány politikai meggyőződése, annak jogszerű kinyilvánítása vagy az attól való tartózkodás miatt. Ilyen jogsértő helyzetet idéz elő például bármiféle listázás, illetve az, ha a faliújságon vagy az iskolában szokásos módon nyilvánosságra hozzák, hogy ki vesz részt és ki nem vesz részt a megmozduláson - írta. (Forrás: MTI 2016.02.26.)
Sok sajtó foglalkozik ezzel, a tábor egyik fele támogatja, a másik pedig politikai hirdetőtáblának nevezi azon szülők gyermekeit, akik nem mennek aznap iskolába.
Szerintetek mit ért meg a gyerek ebből, vagy egyáltalán kell neki ehhez is értenie?
Te csatlakozol hozzájuk? Írd meg nekünk!
Szerző: M.Mariann-Kecskemétimami
(kiegészítve MTI-s sajtóközleménnyel - Veszprémimami)
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges