Jelenlegi hely

Természetes gyógyír kisebb sérülésekre

Minden gondoskodó anyuka vágya, hogy rögtön segítséget és enyhülést tudjon nyújtani gyermekének sérülés esetén. Mielőbb múljon a fájdalom, csökkenjen a duzzanat, rövidüljön a gyógyulási idő. Ebben segít az egyik leghasznosabb gyógynövény a hegyi árnika, az arnica montana.

Tegnap elesett a kisfiam biciklivel, mára mindene kék-zöld lett!
Futás közben kibicsaklott a bokám, be van dagadva, lüktet és fáj.
A strandon elcsúszott a kislányom, fájó véraláfutás lett rajta szinte azonnal!

Ilyen és ehhez hasonló kisebb, nagyobb sérülések gyakran nehezíthetik a napos, nyári hétköznapokat. Lévén, hogy a nyár az aktív kikapcsolódás évszaka, sokkal többen és többet mozgunk kint a szabadban, így a sérülések valószínűsége is nagyobb. Egy-egy ilyen baleset fájó eredménye sokszor hetekig eszünkbe juttatja a félresikerült mozdulatot, mivel nehezen gyógyul és sok időbe telik a teljes regeneráció.

A sérülések évszázadok óta használt gyógynövénye a hegyi árnika (Arnica montana). Gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatásának köszönhetően az árnika enyhíti a fájdalmat, meggyorsítja a véraláfutások és duzzanatok gyógyulását és mérsékeli az izomfáradtság kellemetlen tüneteit.

A gyönyörű, kizárólag a hegyekben élő árnika növényt szigorúan kézzel szedik, az erre szakosodott gyógynövény gyűjtő családok az Alpokban, és a virág 48 órán belül feldolgozásra kerül. Az árnika olyan kincseket rejt magában, amelyek nagymértékben hozzájárulnak a külső és belső sérülések gyógyulásához.

A növényből külső használatra gél, krém, illetve borogatás is készül.

A klinikai gyakorlatban sebészek, szülésznők és fogorvosok használják leggyakrabban a hegyi árnikából készült homeopátiás gyógyszert, a műtét utáni véraláfutások mielőbbi felszívódásáért, a műtét alatti vérzés csillapításáért, valami sportorvosok, a sportsérülések utáni regeneráció felgyorsításának érdekében. Épp ezért gyakorta elhangzó javaslat, hogy sportolásnál mindig legyen az edzőtáskánkban arnica montana alapanyagú homeopátiás szer, és egy tubus árnikából készült gél!

Az árnika hagyományosan, fitoterápiás szerként szájon át nem alkalmazható, mert a virág mérgező. Homeopátiás gyógyszerként, ahol a gyártás során sorozatos hígítási lépcsőkön megy az alapanyag keresztül, azonban biztonságosan alkalmazható. E folyamat során a gyógynövények toxicitása megszűnik és a terápiás előnyei megmaradnak. Belsőleg nemcsak felszíni sérülések, zúzódások kezelésére használhatjuk ezt a fantasztikus gyógynövényt, hanem mélyebb, belső szövetek regenerálására is. Ilyen egy csonttörés, vagy egy műtét utáni lábadozás. Egy foghúzás előtt, után is segít.

Az arnica montana alapanyagú homeopátiás szer, a sokféle felhasználási lehetőség miatt a világ legnépszerűbb, leggyakrabban alkalmazott homeopátiás gyógyszere.

Sokan nem tudják, hogy az árnikát az „üdvözlet a világon” szerének is nevezik, mivel gyakran használják a szülőszobán.

Lévén, hogy a születés mind a mama, mind a baba számára trauma, a szülésznők kifejezetten javasolják az arnica montana alapanyagból készült homeopátiás szert a szülés alatt és után. A gyerekek hétköznapi baleseteinél (horzsolások, sebek, zúzódások..) is rendkívül hatékonyan lehet használni az árnika erejét, ráadásul a kicsik általában még gyorsabban és fogékonyabban reagálnak, mint a felnőttek.

Házi gyermekorvosként az egyik leggyakrabban használt vagy ajánlott homeopátiás gyógyszer az arnica montana-ból készült szer volt. Mindig hordtam a táskámban, mert minél hamarabb kezdjük egy sérülés után adagolni, annál hatékonyabb. Adtam kerékpárral, rollerrel, kismotorral felborult gyermeknek, hinta által fejbekólintott kislánynak, de izomlázas edzőterem látogató kamasznak is. Csonttöréseknél ugyancsak az első választandó szereim közé tartozott. Nagyon hasznos volt az újszülöttek szülés utáni védelmére, sokszor már a kórházban adták az édesanyák a babának. Úgy gondolom, tényleg egy csodálatos alapszer.

- hangsúlyozza dr. Sebő Zsuzsanna házi gyermekorvos, homeopata.

Az árnika tehát egészen fiatal kortól, széles spektrumban segíthet külső- és belső fájdalmainkon. Fontos megemlíteni, hogy adott esetben egy homeopátiás szer adása nem mentesít az orvosi vizsgálat alól, de addig is elkezdhetjük az elsősegélynyújtást amíg orvoshoz jutunk.

#Árnika tipp:
Ha kíváncsi vagy, hogyan szüretelik az árnikát és készítik el a fenti készítményeket nézd meg videónkat:

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére